Novinky e-mailom
NENECHAJTE SI ÚJSŤ:
novinky, výhodné punuky, darčeky, súťaže ...
Prihláste sa k odberu noviniek e-mailom
Meno: *
Priezvisko: *
Ulica a číslo: *
Mesto: *
PSČ: *
E-mail*:
Telefón:

Grenoo.sk Slovakia - UTERÁKY A NÁVLIEČKY GRENO - HOTELOVÉ A REKLAMNÉ UTERÁKY, BAVLNENÉ NÁVLIEČKY, PREHOZY A PRESTIERADLA

sk cz hu pl

Elegantný únik od žehlenia - Jersey obliečky a prestieradlá - Tlačový servis

Materiál Jersey sa radí k najjemnejším bavlneným látkam vyrábaným vôbec. Najväčším výhodami jersey je jeho priedušnosť a výborná absorbcia vlhkosti. Vďaka týmto prednostiam sa v obľube používá k výrobe jersey posteľnej bielizne, prestieradiel či oblečenia.

Ako sa vyrába Jersey?

Na výrobu látky Jersey sa používajú kruhové pletiace stroje, ktoré tkajú bavlnenú priadzu do malých zrnitých očiek. Ako všetky pletené materiály aj džersej má rub (drobné očka) a líce (úzske zvisle čiarky rozložené tesne vedľa seba). Pri kruhovom procese pletenia vlákien vzníka špecifický kruhový efekt látky, čím získava jersey pružnosť
Výroba jersey látky na kruhových pletiacich strojoch

Aké vlastnosti má Jersey?

Posteľné obliečky Greno Jersey Jersey úprava textilíí je oveľa hebkejšia ako samotna bavlna. Vďaka technologickému postupu tkania jersey sa dá napnúť až o 25% svojej veľkosti, čo umožňuje výrobu napínacích posteľných prestieradiel bez neprírodných materiálov. Látka je veľmi savá a priedušná, vyznačuje sa výnimočnou mäkkosťu a hebkosťou, ktorú ocenia nároční užívatelia. Výhody jersey sa využívajú nie len pri výrobe funkčnej bielizne, ale najmä pri výrobe posteľných obliečok a prestieradiel jersey. Ďalším bonusom jersey materiálu, ktorý oceňujú najmä domáce panie je elegantný únik od žehlenia, nekrčí sa ako iné materiály, nie je potrebné tak jersey obliečky, či plachty žehliť.

Ošetrovanie a údržba Jersey?

Pokyny pre ošetrovanie Jersey materiálov sa líšia v závislosti od percenta syntetických prímesí v látke a podľa technológie farbenia látky. Je preto dôležité venovať pozornosť visačkám od výrobcov.  Všeobecne doporučejeme jersey prať na teplote do 40°C (predovšetkým sýte farby) a sušiť na nižšom stupni. Svetlejším farbám vyhovuje voda až takmer studená, aj napriek tomu, že by zniesli pranie až 60°C – zostanú tak dlhšie belšie.
Jersey posteľné prestieradlá, plachty

Odporúčanie

Nový výrobok z jersey látky najprv vyprať a to na maximálnej teplote uvedenej na etikete výrobku – predídete tak nechcenému zmršteniu látky.

Pridané dňa: 19.02.2014 15:29:35
Naši partneri: