Novinky e-mailom
NENECHAJTE SI ÚJSŤ:
novinky, výhodné punuky, darčeky, súťaže ...
Prihláste sa k odberu noviniek e-mailom
Meno: *
Priezvisko: *
Ulica a číslo: *
Mesto: *
PSČ: *
E-mail*:
Telefón:

Grenoo.sk Slovakia - UTERÁKY A NÁVLIEČKY GRENO - HOTELOVÉ A REKLAMNÉ UTERÁKY, BAVLNENÉ NÁVLIEČKY, PREHOZY A PRESTIERADLA

sk cz hu pl

Starostlivos?ť o čistotu - Tipy pre Vás

Dodržiavaním niekoľkých základných pravidiel môžeme výrazne predĺžiť dobu používania textilných výrobkov. Niekedy sa stačí jednoducho pozrieť na visačku a presne dodržiavať pokyny výrobcu. Neperte uteráky pri teplote 90°C, nesušte farebné tkaniny na silnom slnku, nepoužívajte priveľa zmäkčovacieho prostriedku a vystríhajte sa žmýkania pri otáčkach vyšších ako 1000.

Predovšetkým vám odporúčame dodržiavať teplotu prania uvedenú na visačke. Bežný zvyk prať uteráky pri teplote 90°C môže byť škodlivý pre tkaniny vysokej kvality. Kvalitné materiály strácajú pri takej vysokej teplote svoje vlastnosti a rýchlejšie sa ničia. Preto firma Greno odporúča svojim klientom prať pri teplote 40°C. Len v hoteloch a nemocniciach, kde je najdôležitejšia sterilita predmetov, odporúčame prevárať naše výrobky. Pre tieto účely máme pripravené špeciálne „priemyselnejšie” výrobky. Taktiež nezabúdajte triediť textílie podľa farieb. Nemiešajte svetlé uteráky s farebnými, pretože sa môžu zafarbiť.

Nezabúdajte vyprať nový výrobok ešte pred jeho použitím. Je to základné pravidlo, ktoré sa netýka len výrobkov firmy Greno, ale vo všeobecnosti všetkých výrobkov, ktoré prichádzajú do priameho kontaktu s kožou (zvlášť vyrobených z prírodnej kvalitnej bavlny). Umožní nám to ochrániť sa pred alergickými rekciami, ktoré môžu vyvolať prostriedky chrániace tkaniny počas dopravy. Venujte pozornosť skutočnosti, že pred prvým praním sú textílie citlivé na pôsobenie chemických prostriedkov ako proti bakteriálna kozmetika (obsahujúce kyseliny AHA), zle umyté zvyšky domestosu v umývadle alebo na okraji vane, čistič nechtov. Všetky tieto prostriedky môžu spôsobiť odfarbenie tkaniny a jej trvalé poškodenie. Tkaniny z bavlny vysokej kvality a mikrobavlny, zvlášť tmavej farby, sú typické vypúšťaním prachu pred prvým praním. Je to prirodzená vlastnosť vysokokvalitného materiálu. Vypúšťanie prachu aj zvýšená citlivosť na chemické prostriedky sa strácajú po treťom praní. Okrem toho sa musíme vystríhať žmýkaniu pri otáčkach vyšších ako 1000. Odborníci z firmy Greno odporúčajú nastaviť práčku na 700 otáčok, čo dovolí výrazne predĺžiť dobu používania všetkých domácich textílií.

Našim klientom odporúčame používanie pracích gélov. Sú ekologickejšie, lepšie sa vyplákajú a na rozdiel od práškov ich zvyšky nezostávajú v záhyboch materiálu, čo môže spôsobiť nie len poškodenie farby ale aj podráždiť vám pokožku. Pri praní farebných uterákov nepoužívajte prášok a gél určený pre biele textílie, pretože tkaniny môžu vyblednúť a stratiť farbu.

Odporúčame tiež dávať pozor na množstvo prostriedku na plákanie, ktorý pridávame pri praní. Predávkovanie môže zle pôsobiť na tkaninu. Tento prostriedok totiž zlepuje uzlíky v uteráku, následkom čoho vlákno nenasáva vodu. Okrem toho v prípade mikrobavlny dlhá a mäkká spletenka je veľmi ťažká a klesá, čo tiež výrazne znižuje schopnosť absorpcie vody a predlžuje proces schnutia.

Taktiež proces sušenia môže u klientov vzbudiť pochybnosti. Odporúčame preto rovnomerne vyvesiť uterák hneď po jeho opraní. Ponechanie ho celý deň alebo noc v pračke môže spôsobiť zatuchnutie látky a nepríjemného zápachu ho už pravdepodobne nikdy nezbavíte. Dávajte tiež pozor na veľmi hrubé uteráky. Po použití ich roztiahnite a vyveste. Ak ich necháte stlačené na malých vešiakoch môže dôjsť k zatuchnutiu tkaniny.

Tmavé a intenzívne zafarbené uteráky nesušte na priamom slnku, zvlášť v lete. Vystavené intenzívnemu žiareniu môžu totiž stratiť svoju farbu.

Veríme, že všetky naše rady vám dovolia čo najdlhšie používať naše výrobky.

Odporúčame tiež dáva? pozor na množstvo prostriedku na plákanie, ktorý pridávame pri praní. Predávkovanie môže zle pôsobi? na tkaninu. Tento prostriedok totiž zlepuje uzlíky v uteráku, následkom čoho vlákno nenasáva vodu. Okrem toho v prípade mikrobavlny dlhá a mäkká spletenka je veľmi ?ažká a klesá, čo tiež výrazne znižuje schopnos? absorpcie vody a predlžuje proces schnutia.

Taktiež proces sušenia môže u klientov vzbudi? pochybnosti. Odporúčame preto rovnomerne vyvesi? uterák hneď po jeho opraní. Ponechanie ho celý deň alebo noc v pračke môže spôsobi? zatuchnutie látky a nepríjemného zápachu ho už pravdepodobne nikdy nezbavíte. Dávajte tiež pozor na veľmi hrubé uteráky. Po použití ich roztiahnite a vyveste. Ak ich necháte stlačené na malých vešiakoch môže dôjsť? k zatuchnutiu tkaniny.

Tmavé a intenzívne zafarbené uteráky nesušte na priamom slnku, zvláš?ť v lete. Vystavené intenzívnemu žiareniu môžu totiž strati? svoju farbu.

Veríme, že všetky naše rady vám dovolia čo najdlhšie používať? naše výrobky.

Pridané dňa: 02.01.2013 14:59:43
Naši partneri: