Novinky e-mailom
NENECHAJTE SI ÚJSŤ:
novinky, výhodné punuky, darčeky, súťaže ...
Prihláste sa k odberu noviniek e-mailom
Meno: *
Priezvisko: *
Ulica a číslo: *
Mesto: *
PSČ: *
E-mail*:
Telefón:

Grenoo.sk Slovakia - UTERÁKY A NÁVLIEČKY GRENO - HOTELOVÉ A REKLAMNÉ UTERÁKY, BAVLNENÉ NÁVLIEČKY, PREHOZY A PRESTIERADLA

sk cz hu pl

Gramáž uterákov a osušiek, ako si správne vybrať? - Tipy pre Vás

"Gramáž" je jeden z najpoužívanejších termínov pri kúpe uterákov. Aby sme si vedeli správne vybrať, najskôr ptrebujeme vedieť čo v skutočnosti tento pojem znamená a zahŕňa.  Je to hmotnosť uteráka, alebo tkaniny. Označuje sa skratkou GSM - grams per square meter.

Čo to obnáša v praxi?

  • gramáž 300-400 GSM - uteráky nižšej hmotnosti. Materiál je na dotyk tenší, má výhodu praktického skladovanie. Rýchlo schne, preto ich odporúčame do kúpeľní so slabím vetraním, napríklad kúpeľne bez okien. Dá sa s  nimi ľahko manipulovať. Pre tieto jeho vlastnosti ich výrobcovia Greno používajú aj na výrobu detských, plážových, či pracovných uterákov.
  • gramáž 450-500 GSM - uteráky strednej gramáže. Pre mnohých z nás aj uteráky o optimálnej hrúbke. V našom sortimente Greno výrobkov, nájdete z tohoto druhu najviac modelov. Sú príjemné a majú dobrú schopnosť absorbovať vodu, tiež sú pomerne hrubé, no ešte stále rýchlo vysychá. V prípade ak sú vyrobené z vysoko kvalitnej bavlnenej priadze, ako napríklad produkty Greno z egyptskej bavlny, máte dočinenia s luxusným výrobkom.

  • gramáž 520-750 GSM - najhrubšie uteráky na trhu. Na výrobu takýchto uterákov, či osušiek bolo pri výrobe použité veľké množstvo priadze. S tým súvisí vyššia schopnosť absorbovať vodu. Podmienkou je, aby bola pri výrobe použitá priadza vysokej kvality a pôvodu, a aby ich hmotnosť tvorili predovšetkým sľučky. Sú príjemné, mäkké a mäsité. Je len logické, že dlhšie schnú. Odporúčame používať ich v priestoroch kde je zabezpečené dôkladné vetranie.

Gramáž je často označovaná ako dôležitá pri výbere kvalitného uteráka. Je to pravda v prípade ak pri rozhodovaní porovnávame porovnateľné. Teda uteráky, či osušky z tej istej priadze, čo sa týka kvality i pôvodu, vyrobené tou istou technológiou, s rovnakou hustotou sľučiek.

Veríme, že Vám týchto pár praktických typov pomôže vyberať si z našich výrobkov Greno k Vašej spokojnosti.

Pridané dňa: 31.10.2014 13:35:48
Naši partneri: